Sirvisin seda linki, ikka väga raske ainult kaane ja autori järgi otsustada. Ma tahaks midagi, mida saaks hakata ette lugema (oleks vist aeg asuda piltide järgi jutustamise faasist ka ettelugemise faasi). Suurte piltide olemasolu pole nii oluline - pildiraamatuid on meil siin küllaga. Nii et kes oskab midagi konkreetset soovitada...? Sobib meile nii poeesia kui proosa, peaasi, et eesti keeles ja hiljuti välja antud.
Meie 1,7 aastase tütre vaieldamatu lemmik on Mõmmi tähemäng. Autoriks Heljo Mänd. Kui umbes pool aastat vaatasime mis pildil ja jutustasime, siis nüüd juba kuu aega nõuab, et ette loetakse.Tema valib pildi välja ja siis selle pildi ümbert tuleb tekst ette lugeda:)
Maria täiesti armus sellesse raamatusse http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?19050 Ainult et meil oli see kollane, ma loodan, et ikka sama raamatuga tegu ja lihtsalt uus trükk. Temale meeldisid pildid ja minumeelest olid lood ka päris mõnusad ettelugemiseks. Erinevalt näiteks mõnest loomaraamatust, mis meil on ja kust leiab selliseid pärleid nagu "Kalkun - ennasttäis tujukas lind, kellest saab väga maitsva jõuluprae."??!! Praegu on meil uneraamat rivist väljas, sest Maria viskas selle vanni, aga ma tõsiselt plaanin uue samasuguse tellimist. Hästi vahvad luuletused on raamatus "Pururikas laps", autoriks Leelo Tungal. http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?8978 Ja siis veel "Pisikese pitsu lõbusad lood" http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?18604 Kui ma seda Mariale lugesin, siis tuli Maria issi ka voodile kuulama ja pugistas vahepeal naerda.
ma olen teie tegemisi siiani vaikides juba pikemat aega jälginud ;) a raamatute koha pealt ei saa mitte vaiki olla ;) laura seeria raamatud on vahvad - sellistest elulistest ja lapsele arusaadavatest tegevustest ning nüüd on lisandunud kaspari seeria ka. mu keskmine on nüüd juba 3 a, aga umbes juba umbes aastaselt vaatas ta sealt huviga pilte, ette lugemine talle siis veel huvi ei pakkunud, aga umbes aastake on ka ettelugemine popiks muutunud.
Laura seeria raamatud meeldivad meie tirtsule ka (vt http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/isik?7837), eriti see, kus Laura teeb pahandust:D. Lisaks Kaspari sarjale on ka päris hea Liisa ja Lontu juhtumuste seeria (vt http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/sari?711) ning Edgar Valteri pokude raamatud(pokude raamatutes on esialgu lugemisest huvitavam piltide vaatamine)
meie avastasime sellise raamatu Tere, tere lambatall. Ellen Niit on autor. Aga see raamat välja antud (vist) viimati 1993, ei tea, kas veel leiab kusagilt. Selles väääga lahedad luuletused loomadest, 1 näide ka (kõige lühem neist, tegelikult järgmised luuletused meeldisid meile veel rohkem.
Tere, tere, lambatall!
Tere, tere, lambatall, mis sul on seal hamba all? Tibatilluke leivakilluke, heinajutike, rohututike, mää, mää, mää! Ja üks lauluke õige hää: mää-mää, mää-mää.
Meil ülisuur lemmik Karu-aabits, Ken Brown "Muki" - no tõlgitud nähtavasti:) Sipsik, kõiksugu talupiltidega raamatud, Pöial-Liisi, värvipiltidega Puhhi-lood, Krõll jpm
mina soovitan Jippi ja Jannekest. A. Schmidti ehk Viplala autori raamat. On küll paks, aga seal on palju väikseid jutukesi, mida saab ette lugeda. I eesti keelsel trükil oli ka taga register, kus lood teemade kaupa, et kui laps oli haige, siis lugesime kuidas Jipp haige oli.
Just, see Jip ja Janneke on väga vahva. Raamat ise küll paks, aga jutud mõnusalt lühikesed ja õpetlikud. Ja veel unejutuks väga hea Ruttu tuttu (seal siis erinevate isade unejutud oma lastele).
Minu poeg selles vanuses keeldus ettelugemisest, aga 3-4 aasta vanuses said tema suureks lemmikuks Konna-seeria raamatud (Konn on konn, Konn ja talv jne). Mõnusad pildid ka juures. http://www.epl.ee/artikkel_291257.html
meie lapsele olid need siin nimetatutest rasked kaheselt lugeda. Praegu kui ta on 3 siis loeme laurat. Siiani vaatasime pilte ja rääkisime. Esimene raamat, mille pähe lugesime oli Karu-Aabits. See on super. Aga eks see sõltub lapsest. Mu vanem laps oli selline, kellele või ükskõik mida lugeda. Ta on siiani suur sõnade huviline ja teda ei häirinud kui narratiivi kätte ei saanud, aga väike laseb lugeda AINULT seda millest ta aru saab. Ja Karu-Aabitsast sai ta aru juba alla kaheselt. Muud asjad on olnud episoodilised.
kulla kutsu miks sa niiviis lääpad sul on valesse jalga vist sattunud saapad vist on vasakus parem ja paremas vasem...
ohhh... Ellen Niidu tere tere lambatall, kui seda raamatut veel kusagilt osta saab, andke mulle ka teada! see oli mu tütre lemmikraamat ja sai totaalselt ribadeks loetud (mistõttu meil teda enam polegi:() tütar on tänaseks 12, kuid neid 2-3 aastaselt kuuldud luuletusi teab siiani une pealt:) ta deklameeris neid nii armsasti hommikul voodiserval riidesse pannes, lasteaeda marssides, rongis, bussis, niiet kõik täiskasvanud vakatasid ja kuulama jäid:) väga armsad ja samas ka mänguliselt õpetlikud värsid (kammimisest, riidesse panemisest, vannis käimisest) Heljo Männi mõmmi lood olid ka meie lemmikud - korra loed ette ja järgmine kord valis tirts juba pildi ja jutustas ise sinna juurde loo maha. usalda klassikat:) paljud need raamatud, mida ise mäletad, on uuesti trükitud ja saadaval, mis saaks veel armsam link teie kahe eesti tüdruku vahel olla:)
Huvitav kas need võiksid head olla? http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/kirjastus?1278 Autoriks Epp Annus, tegev kirjanduse ja filosoofia alal, doktor(?), elab ammu Eestist väljaspool. Kuskilt lugesin, et need raamatud on tegi just oma laste jaoks, et oleks emakeelset lugemist.
Soovitaks siinkohal ikka Eesti autorite raamatuid. Karu-Aabits paistab olevat kindel variant, see on klassika ka, kõik eestlased teavad:) Veidi vanematele lastele on Tänapäeva sari Minu esimene raamat- seal on ka kõik tasemel raamatud. Ja pokud! Ja mõned Tähekesed tasuks ka tellida. Seal ilusad pildid ning lühikesed lood.
Annaksin ka oma hääle http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/kirjastus?1278 poolt. Pildid on ilusad, lood on vahvad ja elulähedased. Sobivad 3-5 aastastele, nii et ma usun, et kui ka otsekohe Martale ei sobi, siis varsti peaks.
Kui ma Eestis elasin, siis alustasin Ekspressi lugemist Trulli luuletustest! --- Kas Epp Annus elab nüüd välismaal? Kus? Ma tean teda põgusalt sellest ajast, kui ammuammu Tartus elasin.
Mõmmi aabits ja Kõnelused tiigriga. Need on väga head ette lugeda. Ma usun, et su mõndadel Eesti-sugulastel on see punaste kaantega Mõmmi aabits olemas. Minu väiksele vennale igatahes meeldib. Sealt saab kasvõi Mõm-mõmm nutabkarujõmmi´i laulda ning kui ta suurem on, tähti õppida.
Mina alustan Ekspressi lugemist Kohvrist, veel täpsemalt sellest "elu väljamaal" kolumnist, kuhu eppppp kah kirjutanud on.
Lastekirjandust on praegu nii palju ja nii head, et üldse ei ole vaja täpselt tellida, las tooja ise otsustab.
Mu enda soovitus on Ellen Niidu "Suur suiselapapuu", aga seda vist poest ei leia. Geniaalne, mingi kahtluseta, eesti keele ilust on seal 200% välja võetud. Iidale meeldib :) Ja seal on piilupardi-laulu täielikud sõnad.. ja "Kati ilma karuta" kah :)
Olid ühed sedalaadi raamatud nagu "lasteaiatark" jms. Sellised vahvad lood, mis samal ajal juhivad tähelepanu keelekasutusele (käänded-pöörded, sünanüümid jms. vastavalt vanusele). Ma arvan, et Martale pakuksid mõned neist juba suurt rõõmu.
Sellele vanusele soovitan kindlasti Ellen Niidu luuletusi. Hakkasime neid vast umbes kahestena lugema ja nüüd kus suurem laps on esimeses klassis valis ta just sealt esimese omal valikul päheõppimise luuletuse. Meie raamatu nimi on Ühel viivul vikervalgel. Apollos on see läbi müüdud, aga äkki kusagil on. Ellen Niit on üldse super, võibolla on Su suguvõsal mõni Sinu enda lapsepõlve raamat alles (Suur Suislepapuu?)
Aga mina tõlkisin siin mingi hetk portsu vahvaid inglise keelseid lasteraamatuid eesti keelde. Trükkisin tõlke kleepsupaberile ja nii saigi Very Hungry Catapillarist hoopis eesti-keelne raamat. (see ju super raamat 2-aastasele) Ja veel mõned teised. Õelapsed veel praegugi peavad neist titeraamatutest lugu! :)
Teema küll ammu aegunud, aga ehk Epp ikka loeb vanade teemade uusi kommentaare. http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/kirjastus?1278 raamatute kohta. Minu arvates see Jaak läheb poodi on küll väga küündimatus keeles kirja pandud. Kodus on meil veel Mari päev, mis on esimeseks raamatuks küll hea, aga lugeda pole sealt midagi. Samamoodi Päkapikk. Vaatasin seda jõulude ajal poes ja jätsin ostmata, sest tundus liiga titekas minu kohe 2-seks saavale raamatufännist pojale. Teisi sellest sarjast polegi ostnud peale seda, kui Jaak läheb poodi pettumuse valmistas. Ellen Niidu ja Heljo Männi luuletused on iga kell etemad.
27 Comments:
Võibolla siit leiad ka midagi http://www.rahvaraamat.ee/?id=59&cat=LASTENOOR&PHPSESSID=e967a0417799b20dff857eb7d10b7d73
Sirvisin seda linki, ikka väga raske ainult kaane ja autori järgi otsustada.
Ma tahaks midagi, mida saaks hakata ette lugema (oleks vist aeg asuda piltide järgi jutustamise faasist ka ettelugemise faasi).
Suurte piltide olemasolu pole nii oluline - pildiraamatuid on meil siin küllaga.
Nii et kes oskab midagi konkreetset soovitada...?
Sobib meile nii poeesia kui proosa, peaasi, et eesti keeles ja hiljuti välja antud.
Meie 1,7 aastase tütre vaieldamatu lemmik on Mõmmi tähemäng. Autoriks Heljo Mänd. Kui umbes pool aastat vaatasime mis pildil ja jutustasime, siis nüüd juba kuu aega nõuab, et ette loetakse.Tema valib pildi välja ja siis selle pildi ümbert tuleb tekst ette lugeda:)
Maria täiesti armus sellesse raamatusse http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?19050
Ainult et meil oli see kollane, ma loodan, et ikka sama raamatuga tegu ja lihtsalt uus trükk.
Temale meeldisid pildid ja minumeelest olid lood ka päris mõnusad ettelugemiseks. Erinevalt näiteks mõnest loomaraamatust, mis meil on ja kust leiab selliseid pärleid nagu "Kalkun - ennasttäis tujukas lind, kellest saab väga maitsva jõuluprae."??!!
Praegu on meil uneraamat rivist väljas, sest Maria viskas selle vanni, aga ma tõsiselt plaanin uue samasuguse tellimist.
Hästi vahvad luuletused on raamatus "Pururikas laps", autoriks Leelo Tungal. http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?8978
Ja siis veel "Pisikese pitsu lõbusad lood" http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?18604
Kui ma seda Mariale lugesin, siis tuli Maria issi ka voodile kuulama ja pugistas vahepeal naerda.
ma olen teie tegemisi siiani vaikides juba pikemat aega jälginud ;) a raamatute koha pealt ei saa mitte vaiki olla ;) laura seeria raamatud on vahvad - sellistest elulistest ja lapsele arusaadavatest tegevustest ning nüüd on lisandunud kaspari seeria ka. mu keskmine on nüüd juba 3 a, aga umbes juba umbes aastaselt vaatas ta sealt huviga pilte, ette lugemine talle siis veel huvi ei pakkunud, aga umbes aastake on ka ettelugemine popiks muutunud.
Laura seeria raamatud meeldivad meie tirtsule ka (vt http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/isik?7837), eriti see, kus Laura teeb pahandust:D.
Lisaks Kaspari sarjale on ka päris hea Liisa ja Lontu juhtumuste seeria (vt http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/sari?711) ning Edgar Valteri pokude raamatud(pokude raamatutes on esialgu lugemisest huvitavam piltide vaatamine)
meie avastasime sellise raamatu Tere, tere lambatall. Ellen Niit on autor. Aga see raamat välja antud (vist) viimati 1993, ei tea, kas veel leiab kusagilt. Selles väääga lahedad luuletused loomadest, 1 näide ka (kõige lühem neist, tegelikult järgmised luuletused meeldisid meile veel rohkem.
Tere, tere, lambatall!
Tere, tere, lambatall,
mis sul on seal hamba all?
Tibatilluke leivakilluke,
heinajutike, rohututike,
mää, mää, mää!
Ja üks lauluke õige hää:
mää-mää, mää-mää.
Meil ülisuur lemmik Karu-aabits, Ken Brown "Muki" - no tõlgitud nähtavasti:)
Sipsik, kõiksugu talupiltidega raamatud, Pöial-Liisi, värvipiltidega Puhhi-lood, Krõll jpm
mina soovitan Jippi ja Jannekest. A. Schmidti ehk Viplala autori raamat. On küll paks, aga seal on palju väikseid jutukesi, mida saab ette lugeda. I eesti keelsel trükil oli ka taga register, kus lood teemade kaupa, et kui laps oli haige, siis lugesime kuidas Jipp haige oli.
Just,"Jip ja Janneke"!
Ja "Kõnelused tiigriga".
"Lärmisepa tänava Lotta".
"Ole õnnelik, et on tüdruk"
(ja "Ole õnnelik, et on poiss"),
autor Eva Janikovszky, kellelt
ka "Kui ma oleksin suur" jt)
Just, see Jip ja Janneke on väga vahva. Raamat ise küll paks, aga jutud mõnusalt lühikesed ja õpetlikud.
Ja veel unejutuks väga hea Ruttu tuttu (seal siis erinevate isade unejutud oma lastele).
Minu poeg selles vanuses keeldus ettelugemisest, aga 3-4 aasta vanuses said tema suureks lemmikuks Konna-seeria raamatud (Konn on konn, Konn ja talv jne). Mõnusad pildid ka juures.
http://www.epl.ee/artikkel_291257.html
meie lapsele olid need siin nimetatutest rasked kaheselt lugeda. Praegu kui ta on 3 siis loeme laurat. Siiani vaatasime pilte ja rääkisime. Esimene raamat, mille pähe lugesime oli Karu-Aabits. See on super.
Aga eks see sõltub lapsest. Mu vanem laps oli selline, kellele või ükskõik mida lugeda. Ta on siiani suur sõnade huviline ja teda ei häirinud kui narratiivi kätte ei saanud, aga väike laseb lugeda AINULT seda millest ta aru saab. Ja Karu-Aabitsast sai ta aru juba alla kaheselt.
Muud asjad on olnud episoodilised.
Ahjaa, Limpa mereröövli raamat ka oli ja on lemmik, kuigi ta ei saa sellest aru. Erand.
Edgar Valteri Pokuraamatud
kulla kutsu miks sa niiviis lääpad
sul on valesse jalga vist sattunud saapad
vist on vasakus parem
ja paremas vasem...
ohhh... Ellen Niidu tere tere lambatall, kui seda raamatut veel kusagilt osta saab, andke mulle ka teada!
see oli mu tütre lemmikraamat ja sai totaalselt ribadeks loetud (mistõttu meil teda enam polegi:()
tütar on tänaseks 12, kuid neid 2-3 aastaselt kuuldud luuletusi teab siiani une pealt:)
ta deklameeris neid nii armsasti hommikul voodiserval riidesse pannes, lasteaeda marssides, rongis, bussis, niiet kõik täiskasvanud vakatasid ja kuulama jäid:)
väga armsad ja samas ka mänguliselt õpetlikud värsid (kammimisest, riidesse panemisest, vannis käimisest)
Heljo Männi mõmmi lood olid ka meie lemmikud - korra loed ette ja järgmine kord valis tirts juba pildi ja jutustas ise sinna juurde loo maha.
usalda klassikat:) paljud need raamatud, mida ise mäletad, on uuesti trükitud ja saadaval, mis saaks veel armsam link teie kahe eesti tüdruku vahel olla:)
Huvitav kas need võiksid head olla?
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/kirjastus?1278
Autoriks Epp Annus, tegev kirjanduse ja filosoofia alal, doktor(?), elab ammu Eestist väljaspool. Kuskilt lugesin, et need raamatud on tegi just oma laste jaoks, et oleks emakeelset lugemist.
Soovitaks siinkohal ikka Eesti autorite raamatuid. Karu-Aabits paistab olevat kindel variant, see on klassika ka, kõik eestlased teavad:) Veidi vanematele lastele on Tänapäeva sari Minu esimene raamat- seal on ka kõik tasemel raamatud. Ja pokud! Ja mõned Tähekesed tasuks ka tellida. Seal ilusad pildid ning lühikesed lood.
Annaksin ka oma hääle http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/kirjastus?1278 poolt. Pildid on ilusad, lood on vahvad ja elulähedased. Sobivad 3-5 aastastele, nii et ma usun, et kui ka otsekohe Martale ei sobi, siis varsti peaks.
Kui ma Eestis elasin, siis alustasin Ekspressi lugemist Trulli luuletustest!
---
Kas Epp Annus elab nüüd välismaal? Kus? Ma tean teda põgusalt sellest ajast, kui ammuammu Tartus elasin.
Trull on tõesti suurepärane!
Epp Annus peaks Ameerikas olema, aga täpsemalt kahjuks ei mäleta. Mingi seos oli nagu Inglismaaga ka, ehk mehe kaudu..
Mõmmi aabits ja Kõnelused tiigriga. Need on väga head ette lugeda. Ma usun, et su mõndadel Eesti-sugulastel on see punaste kaantega Mõmmi aabits olemas. Minu väiksele vennale igatahes meeldib. Sealt saab kasvõi Mõm-mõmm nutabkarujõmmi´i laulda ning kui ta suurem on, tähti õppida.
Mina alustan Ekspressi lugemist Kohvrist, veel täpsemalt sellest "elu väljamaal" kolumnist, kuhu eppppp kah kirjutanud on.
Lastekirjandust on praegu nii palju ja nii head, et üldse ei ole vaja täpselt tellida, las tooja ise otsustab.
Mu enda soovitus on Ellen Niidu "Suur suiselapapuu", aga seda vist poest ei leia. Geniaalne, mingi kahtluseta, eesti keele ilust on seal 200% välja võetud. Iidale meeldib :) Ja seal on piilupardi-laulu täielikud sõnad.. ja "Kati ilma karuta" kah :)
Olid ühed sedalaadi raamatud nagu "lasteaiatark" jms. Sellised vahvad lood, mis samal ajal juhivad tähelepanu keelekasutusele (käänded-pöörded, sünanüümid jms. vastavalt vanusele). Ma arvan, et Martale pakuksid mõned neist juba suurt rõõmu.
Sellele vanusele soovitan kindlasti Ellen Niidu luuletusi. Hakkasime neid vast umbes kahestena lugema ja nüüd kus suurem laps on esimeses klassis valis ta just sealt esimese omal valikul päheõppimise luuletuse. Meie raamatu nimi on Ühel viivul vikervalgel. Apollos on see läbi müüdud, aga äkki kusagil on. Ellen Niit on üldse super, võibolla on Su suguvõsal mõni Sinu enda lapsepõlve raamat alles (Suur Suislepapuu?)
Aga mina tõlkisin siin mingi hetk portsu vahvaid inglise keelseid lasteraamatuid eesti keelde. Trükkisin tõlke kleepsupaberile ja nii saigi Very Hungry Catapillarist hoopis eesti-keelne raamat. (see ju super raamat 2-aastasele) Ja veel mõned teised. Õelapsed veel praegugi peavad neist titeraamatutest lugu! :)
Teema küll ammu aegunud, aga ehk Epp ikka loeb vanade teemade uusi kommentaare.
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/kirjastus?1278 raamatute kohta.
Minu arvates see Jaak läheb poodi on küll väga küündimatus keeles kirja pandud. Kodus on meil veel Mari päev, mis on esimeseks raamatuks küll hea, aga lugeda pole sealt midagi. Samamoodi Päkapikk. Vaatasin seda jõulude ajal poes ja jätsin ostmata, sest tundus liiga titekas minu kohe 2-seks saavale raamatufännist pojale. Teisi sellest sarjast polegi ostnud peale seda, kui Jaak läheb poodi pettumuse valmistas. Ellen Niidu ja Heljo Männi luuletused on iga kell etemad.
Post a Comment
<< Home